Warsztaty minione

Warsztaty minione

za nami… 😉

 

 

Dla kogo: dla nauczycieli oraz instruktorów amatorskich grup teatralnych

Cel: wzbogacenie warsztatu instruktorskiego o nowe narzędzia pracy (doświadczenia ruchowe, ćwiczenia i choreografie) z dziećmi i młodzieżą oraz inspiracja do dalszego rozwoju zawodowego
i osobistego

Kiedy: 16.11.2019 (sobota), godz. 11.00-18.00

Gdzie: CENTRUM KULTURY I SZTUKI W KONINIE, ul. Okólna 47a

Koszt: 90 zł

Zapisy: kartę zgłoszenia należy przesłać na adres organizatora do 6 listopada 2019 r.
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
ul. Okólna 47 a
62-510 Konin
Kontakt: p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl tel. 63 243 63 50/51

Liczba miejsc ograniczona: pracujemy w kameralnej grupie (maksymalnie 12 osób).

Zapraszamy serdecznie na całodniowy warsztat rozwoju osobistego i kreacji artystycznej poprzez ruch i taniec, połączony z obrazami wewnętrznymi, z wykorzystaniem symboliki ciała, improwizacji ruchowej oraz tańców w kręgu.

Proponujemy fascynującą podróż do świata osadzonego w ciele, który manifestuje się w ruchu (czyli w takiej niezwykłej przestrzeni, gdzie to co wewnątrz łączy się ze światem zewnętrznym, nieświadome łączy się ze świadomym, a nienazwane z nazwanym…).

BĘDZIEMY:
– doświadczać różnych jakości ruchu i form ekspresji,
– się poRUSZAĆ (indywidualnie, w parach i grupowo),
– tańczyć… w najszerszym znaczeniu tego słowa (przewidziano przestrzeń zarówno na taniec intuicyjny, jak i taniec osadzony w strukturze),
– wprowadzać w ruch to, co nam w duszy gra,
– poznawać poprzez ruch i taniec swoje ciało, i to co chce nam powiedzieć (tu i teraz),
– eksplorować niezbadane pokłady naturalnej kreatywności.

Dodatkowo:
– doświadczycie na sobie magii tańca oraz możliwości wykorzystania ruchu w rozwoju osobistym i zawodowym (jako impulsu do dalszego działania – improwizacji ruchowej, etiudy tanecznej czy teatralnej),
– poznacie ćwiczenia ruchowe, które możecie od razu wykorzystać w swojej pracy zawodowej (z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi),
– zatańczycie minimum 7 tańców w kręgu (do których otrzymacie muzykę) – będą to choreografie o różnym stopniu trudności, charakterze i różnych możliwościach późniejszego wykorzystania z grupą.

Jeżeli oddychasz, to już właściwie tańczysz.
Głęboko wierzę w to, że każdy z nas jest Tancerzem, który na co dzień Tańczy swój własny Taniec i o ten TANIEC właśnie tutaj chodzi. Najpiękniejszy, najprawdziwszy bo TWÓJ.

Aby wziąć udział w warsztacie NIE MUSISZ mieć specjalnego doświadczenia tanecznego ani predyspozycji tanecznych.

Zatem ZABIERZ ze sobą:
– gotowość na doświadczanie,
– otwartość na to, co się pojawi u Ciebie tu i teraz,
– notatnik i coś do pisania (będzie czas na notatki),
– coś do picia i jedzenia (przewidziano dłuższą przerwę na posiłek),
– wygodny, niekrępujący ruchu strój (poruszamy się boso, w skarpetkach antypoślizgowych bądź obuwiu na zmianę – ważne, aby było Ci wygodnie).

* Bardzo proszę o wcześniejsze przybycie – zaczynamy punktualnie o godz. 11.00.
** Jeśli masz jakąś dysfunkcję lub ograniczenia ruchowe, koniecznie mi o tym powiedz przy zgłoszeniu, abym mogła dodatkowo zatroszczyć się o Twoje bezpieczeństwo i komfort pracy.

Prowadzenie: Małgorzata Rydlewska

Psycholog, tancerz, choreograf, instruktor tańca. Ukończyła roczny kurs Improwizacji Ruchowej i Symboliki Ciała Detlefa Kapperta (Essen)oraz Life/Art Process® metodą Anny Halprin („Touching ground” Ursula Schorn, Berlin). Tańczy od ponad 35 lat, od ponad 20 lat uczy tańca i innych form ruchowych, podróżuje w poszukiwaniu korzeni tańca, jednocześnie wzbogacając swój warsztat o nowe (pochodzące z najróżniejszych zakątków świata, kultur i religii) narzędzia do pracy z ciałem i ruchem.
Jako psycholog, od lat fascynuje się wpływem ruchu i tańca na jakość życia człowieka, jego terapeutyczną, oczyszczającą, a nawet uzdrawiającą mocą.
Jako instruktor prowadzi zajęcia wspierające osobisty rozwój poprzez ruch i taniec. Poza nauką kroków i figur stwarza uczestnikom warsztatów przestrzeń do odnalezienia własnego, indywidualnego i niepowtarzalnego ruchu i własnej emocji z niego płynącej. Zajęcia nakierowane są na doświadczanie, a nie na odtwarzanie. Dzięki temu Uczeń nie jest naśladowcą Nauczyciela (nie kopiuje jedynie jego ruchów), ale również, a właściwie przede wszystkim, jest Kreatorem/Twórcą własnej unikalnej jakości, własnego podpisu ruchowego… Realizuje również cykl autorskich warsztatów bazujących na metodzie Life/Art Process® Anny Halprin, z wykorzystaniem ruchu, obrazu, metafory i symboliki ciała, rytuałów oraz tańców w kręgu. Prowadzi zajęcia grupowe oraz indywidualne sesje ruchowe. Fascynuje ją praca z różnymi grupami wiekowymi (od przedszkolaków do seniorów) – najmłodszy z uczestników jej zajęć miał 3 lata, a najstarszy 87.
Jako tancerz najlepiej czuje się w eksperymentalnym teatrze tańca (jej nieustającą pasją jest teatr Piny Bausch), oraz terapeutyczny teatr tańca Anny Halprin); systematycznie rozwija swoje umiejętności podczas warsztatów w kraju i zagranicą; rozwija się w różnych stylach tanecznych (od tańca współczesnego, jazzu czy towarzyskiego, poprzez tango argentyńskie, bellydance, flamenco, a nawet pole dance, aż do tańca intuicyjnego, rytualnego, czy 5Rytmów…), ponieważ każdy z nich dostarcza zupełnie innych doznań oraz pozwala doświadczać nowych, unikalnych jakości ruchowych, które może również wykorzystać swojej pracy.
Jako choreograf na stałe współpracuje z kilkoma off-owymi teatrami na terenie kraju oraz prowadzi zajęcia z młodymi aktorami i tancerzami.

 

Stowarzyszenie Kobiet Mazurskich „Dziewczyny znad Sapiny” oraz WytańczTo Małgorzata Rydlewska zapraszają na wspólne tańce z okazji IV Światowego Dnia Tańca w Kręgu.

W niedzielę 7 lipca w różnych miejscach na świecie zawiążą się kręgi i zatańczą te same 3 tańce (*co roku są wybierane 3 tańce, które tego samego dnia są tańczone na całym świecie – w tym roku jest to „Taniec pielgrzyma”, tradycyjny armeński taniec „Govand” oraz taniec dla Ziemi „Tread Gently on the Earth”).

Poza trzema tegorocznymi „wybrańcami” zatańczymy jeszcze kilka innych znanych i lubianych tańców (według tradycyjnych choreografii osadzonych w różnych kulturach oraz współczesnych).

Już swój udział w tegorocznym świętowaniu zgłosiły grupy z ponad 20 krajów m.in. Argentyna, Australia, Barbados, Belgia, Brazylia, Kanada, Chile, Kolumbia, Dania, Anglia, Holandia, Irlandia, Włochy, Meksyk, Maroko, Portugalia, Szkocja, RPA, Hiszpania, Szwajcaria, USA, oraz Polska.

Stwórzmy wspólny krąg i zatańczmy razem!
ZAPRASZAMY SERDECZNIE! ❤

Wstęp wolny! Ale obowiązują zapisy 😉

Informacje i zapisy u Urszuli Kałębasiak, pod adresem mailowym: urszulabozena@onet.eu

Masz ochotę dołączyć? Zapraszamy ciepło! Daj nam tylko znać proszę mailowo, żebyśmy wiedziały jak duża grupa nam się szykuje i jak dużą w związku z tym przestrzeń szykować 😉

Z przyjemnością zapraszam na drugi warsztat z cyklu „Poruszenia” – warsztatów rozwoju osobistego poprzez ruch i taniec, połączonego z obrazami wewnętrznymi oraz rysunkiem, prowadzony najbliższą memu sercu metodą Life/Art Proces Anny Halprin.

„Siła jest kobietą” – to warsztat skierowany do kobiet, organizowany wprawdzie 25.05. czyli przed Dniem Matki – ALE NIE TYLKO DLA MAM 😉

Tym razem podróżujemy w głąb siebie z tematem kobiecej energii/mocy jako siły napędowej naszego działania, zatańczymy z pierwiastkiem kobiecym i męskim osadzonym w Twoim ciele, który manifestuje się w ruchu i obrazie (czyli w takiej niezwykłej przestrzeni, gdzie to co wewnątrz łączy się ze światem zewnętrznym, nieświadome łączy się ze świadomym, a nienazwane z nazwanym…). Jak zwykle będzie nam w tej podróży towarzyszyć światło, kolor i muzyka.

Siła…. Ta fizyczna i ta całkiem NIE-fizyczna (intelektualna, emocjonalna, duchowa…)
Siła – moc, potęga, energia, działanie, wytrwałość, odwaga, ważność, głębia, intensywność, wartość…
Czy wiesz, że słownik synonimów podaje ponad 440 wyrazów bliskoznacznych do słowa „siła”?

Siła kobiecości, Siła miłości, Siła do życia, Siła naszych marzeń, pragnień, Siła oddechu…
Siła do walki o siebie i swoich bliskich, Siła do bycia wierną sobie, do realizacji swoich planów…
Siła wyrazu kreatywnego, ekspresji i kreacji osobistej…
Siła muzyki, ruchu i bezruchu, obrazu i koloru…
Siła światła, które jest w każdej z nas…


A dla CIEBIE…
– Czym właściwie jest siła?
– Skąd ją czerpiesz i jak z niej korzystasz?
– Czy wiesz, ile jej w sobie masz (i że prawdopodobnie masz jej więcej, niż myślisz)?


Podczas warsztatu BĘDZIEMY*:
– się poRUSZAĆ z tematem ‘kobiecości’ i ‘siły’, tańczyć… w najszerszym znaczeniu tego słowa
– przenosić na papier to, co nam w duszy gra, by następnie ożywić swój obraz
– poznawać poprzez ruch i taniec różne odcienie i natężenia swojej mocy
– eksplorować niezbadane pokłady naturalnej kreatywności
– doświadczać różnych jakości ruchu i form ekspresji
– bawić się (ruchem, kolorem, obrazem…)
– zatańczymy również, stworzony specjalnie na ten warsztat ,taniec w kręgu „MOC SIOSTRZEŃSTWA” (wersja uproszczona – pełną choreografię będziemy tańczyć na jesiennych warsztatach wyjazdowych).

Jeżeli oddychasz, to już właściwie tańczysz.
Głęboko wierzę w to, że każdy z nas jest Tancerzem, który na co dzień Tańczy swój własny Taniec i o ten TANIEC właśnie tutaj chodzi. Najpiękniejszy, najprawdziwszy bo TWÓJ**.

Zatem ZABIERZ ze sobą:
– gotowość na doświadczanie
– otwartość na to co się pojawi u Ciebie tu i teraz
– wygodny, nie krępujący ruchu strój (poruszamy się boso, lub w skarpetkach – ważne, aby było Ci wygodnie)


KIEDY: 25.05.2019, godz.15:00-20:00***

GDZIE: Warszawa-Grochów (dokładna lokalizacja będzie podana na 2 tygodnie przed warsztatem)

KOSZT: 125,-
-10% dla osób, które brały udział w warsztacie „Zatańczyć marzenie” 😉

W cenie uczestniczki mają zapewnione:
– udział w warsztacie (5 godzin zegarowych podróży w głąb siebie)
– wszystkie materiały plastyczne używane podczas zajęć
– woda, kawa i herbata


INFORMACJE i ZAPISY ****: info@wytanczto.pl

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat.
Aby zapisać się na warsztat należy: wysłać maila ze zgłoszeniem udziału na: info@wytanczto.pl oraz dokonać płatności (nr konta otrzymasz w mailu zwrotnym). PRACUJEMY W KAMERALNEJ GRUPIE.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub wątpliwości, zapraszam Cię do kontaktu mailowego lub telefonicznego +48 537 004 444.

Do zobaczenia 🙂
Małgorzata Rydlewska
(więcej o mnie znajdziesz tutaj: http://wytanczto.pl/o-mnie/)


* To nie jest kurs tańca, ani kurs rysunku, zatem NIE BĘDZIEMY:
– uczyć się kroków, figur, ani choreografii
– uczyć się rysować, ani zgłębiać technik plastycznych
– poddawać ocenie naszych prac, ani naszego tańca

** NIE MUSISZ:
– mieć doświadczenia tanecznego, ani „zdolności” tanecznych
– mieć doświadczenia w rysowaniu, ani „zdolności” plastycznych
– przynosić ze sobą żadnych materiałów plastycznych

*** Bardzo proszę o wcześniejsze przybycie – zaczynamy punktualnie o godz.15:00.

**** Jeśli masz jakąś dysfunkcję lub ograniczenia ruchowe, koniecznie mi o tym powiedz przy zgłoszeniu, abym mogła dodatkowo zatroszczyć się o Twoje bezpieczeństwo i komfort pracy.

Warsztat „Zatańczyć marzenie” – jeśli nie udało nam się spotkać w kwietniu, zapraszam w maju 😉

Zgodnie z Waszym życzeniem – w związku z dużym zainteresowaniem (ponad dwukrotnie większym niż limit miejsc 😉 ) udało się wyczarować salę, aby wszyscy, którzy mieli ochotę zatańczyć z marzeniem przed wakacjami, mieli taką szansę ❤

Jeśli nie udało nam się spotkać w kwietniu, zapraszam Cię w maju na pierwsze z cyklu spotkań „Poruszenia”, które będę miała okazję prowadzić w najbliższych miesiącach.

„Wiosenne poruszenie – Zatańczyć marzenie” to warsztat rozwoju osobistego poprzez ruch i taniec, połączonego z obrazami wewnętrznymi oraz rysunkiem, prowadzony najbliższą memu sercu metodą Life/Art Process® Anny Halprin.

Zabieram Cię w fascynującą podróż do świata marzeń i pragnień osadzonych w Twoim ciele, które manifestują się w ruchu i obrazie (czyli w takiej niezwykłej przestrzeni, gdzie to co wewnątrz łączy się ze światem zewnętrznym, nieświadome łączy się ze świadomym, a nienazwane z nazwanym…). Będzie nam w tej podróży towarzyszyć światło, kolor, przestrzeń i muzyka.

BĘDZIEMY*:
– się poRUSZAĆ z tematem ‘marzeń’, tańczyć… w najszerszym znaczeniu tego słowa
– przenosić na papier to, co nam w duszy gra, by następnie ożywić swój obraz
– poznawać poprzez ruch i taniec różne odcienie swoich pragnień
– eksplorować niezbadane pokłady naturalnej kreatywności
– doświadczać nowych jakości ruchu i form ekspresji
– bawić się (ruchem, kolorem, obrazem…)
– marzyć

Jeżeli oddychasz, to już właściwie tańczysz.
Głęboko wierzę w to, że każdy z nas jest Tancerzem, który na co dzień Tańczy swój własny Taniec i o ten TANIEC właśnie tutaj chodzi. Najpiękniejszy, najprawdziwszy bo TWÓJ**.

Zatem ZABIERZ ze sobą:
– gotowość na doświadczanie
– otwartość na to co się pojawi u Ciebie tu i teraz
– wygodny, nie krępujący ruchu strój (poruszamy się boso, w skarpetkach antypoślizgowych, bądź obuwiu na zmianę – ważne, aby było Ci wygodnie)

KIEDY: 25.05.2019 (sobota), godz.10:30-13:30***
UWAGA! To są 3 godziny – po doświadczeniach kwietniowych oraz wrażeniach uczestniczek, postanowiłam wydłużyć warsztat o godzinę, aby zwiększyć przestrzeń do wytańczenia tematu 😉

GDZIE: Warszawa-Grochów (dokładna lokalizacja będzie podana na 2 tygodnie przed warsztatem)

KOSZT: 75,-
W cenie uczestnicy mają zapewnione:
– uczestnictwo w warsztacie (3 godziny zegarowe)
– wszystkie materiały plastyczne używane podczas zajęć
– woda, kawa i herbata

INFORMACJE i ZAPISY ****: info@wytanczto.pl

Ilość miejsc ograniczona. Aby zapisać się na warsztat należy: wysłać maila ze zgłoszeniem udziału na: info@wytanczto.pl oraz dokonać płatności (nr konta otrzymasz w mailu zwrotnym).
PRACUJEMY W KAMERALNEJ GRUPIE.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub wątpliwości, zapraszam Cię do kontaktu mailowego lub telefonicznego +48 537 004 444.

Do zobaczenia 🙂
Małgorzata Rydlewska
(więcej o mnie znajdziesz tutaj: http://wytanczto.pl/o-mnie/)

* To nie jest kurs tańca, ani kurs rysunku, zatem NIE BĘDZIEMY:
– uczyć się kroków, figur, ani choreografii
– uczyć się rysować, ani zgłębiać technik plastycznych
– poddawać ocenie naszych prac, ani naszego tańca

** NIE MUSISZ:
– mieć doświadczenia tanecznego, ani „zdolności” tanecznych
– mieć doświadczenia w rysowaniu, ani „zdolności” plastycznych
– przynosić ze sobą żadnych materiałów plastycznych

*** Bardzo proszę o wcześniejsze przybycie, tak aby na spokojnie znaleźć miejsce, przebrać się, zrobić sobie kawy, czy herbaty.

**** Jeśli masz jakąś dysfunkcję lub ograniczenia ruchowe, koniecznie mi o tym powiedz przy zgłoszeniu, abym mogła dodatkowo zatroszczyć się o Twoje bezpieczeństwo i komfort pracy.