O mnie

O mnie...

Nazywam się Małgorzata Rydlewska, jestem psychologiem, tancerzem, choreografem, instruktorem tańca…
Ukończyłam kurs Improwizacji Ruchowej i Symboliki Ciała Detlefa Kapperta, oraz Taniec i Terapia Gestalt na bazie Life/Art Process® Anny Halprin. Nieustająco podnoszę swoje kwalifikacje na różnego rodzaju warsztatach, kursach oraz konferencjach krajowych i międzynarodowych.

Tańczę od ponad 30 lat, od 20 lat uczę tańca i innych form ruchowych, podróżuję w poszukiwaniu korzeni tańca, jednocześnie wzbogacając swój warsztat o nowe (pochodzące z najróżniejszych zakątków świata, kultur i religii) narzędzia do pracy z ciałem i ruchem.

Jako psycholog fascynuję się (od kilkunastu lat) wpływem ruchu i tańca na jakość życia człowieka, jego terapeutyczną, oczyszczającą, a nawet uzdrawiającą mocą.

Jako instruktor prowadzę zajęcia wspierające osobisty rozwój poprzez ruch i taniec. Poza nauką kroków i figur, stwarzam uczestnikom warsztatów przestrzeń do odnalezienia własnego, indywidualnego i niepowtarzalnego ruchu i własnej emocji z niego płynącej. Zajęcia nakierowane są na doświadczanie, a nie na odtwarzanie. Dzięki temu Uczeń nie jest naśladowcą Nauczyciela (nie kopiuje jedynie jego ruchów), ale również ,a właściwie przede wszystkim jest Kreatorem/Twórcą własnej unikalnej jakości, własnego podpisu ruchowego…

Realizuję cykl autorskich warsztatów bazujących na najbliższej memu sercu metodzie Life/Art Process® Anny Halprin, z wykorzystaniem ruchu, obrazu, metafory i symboliki ciała, rytuałów, oraz tańców w kręgu. Prowadzę zajęcia grupowe oraz indywidualne sesje ruchowe.
 
Jako tancerz najlepiej czuję się w eksperymentalnym teatrze tańca (moją nieustającą pasją jest teatr Piny Bausch); systematycznie podnoszę swoje umiejętności podczas warsztatów w kraju i zagranicą (rozwijam się w różnych stylach tanecznych, ponieważ każdy z nich pozwala mi doświadczać nowych, unikalnych jakości ruchowych).
 
Jako choreograf na stałe współpracuję z kilkoma off-owymi teatrami na terenie kraju.
 
Jako kobieta realizuję się zawodowo, będąc jednocześnie szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci, które od pierwszych miesięcy życia towarzyszą mi na deskach teatrów.

Zapraszam serdecznie!

Małgorzata Rydlewska